Nikt nie rodzi się po raz drugi przedszkolakiem.
To, czego nie zrobimy dla dzieci, dla wychowania przedszkolnego, nie zrobimy już nigdy…
Stymulowanie rozwoju dziecka jest łatwiejsze od liczenia późniejszych wad…”

doc. dr Maria Kielar

SZANOWNI RODZICE!

W naszym przedszkolu dbamy o to, by dzieci rozwijały się wszechstronnie. Wszystkie organizowane w przedszkolu zabawy i zajęcia zintegrowane są z muzyką i plastyką. Dużą uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności samoobsługowych, rozwijanie pamięci i logicznego myślenia. Organizujemy dla dzieci szereg zabaw ruchowych, grafomotorycznych, które przygotowują do nauki pisania. Ogromne znaczenie w naszej pracy ma słowo czytane: czytamy dzieciom bajki i opowiadania, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię, zdolność wypowiadania się oraz wzbogacają słownik. W tym celu od kilku już lat jesteśmy uczestnikami akcji Cała Polska Czyta Dzieciom i organizujemy cykliczne spotkania z wróżką Anią – panią bibliotekarką z naszej miejscowości, która czyta dzieciom bajki.

Wierzymy w to, że wszystkie podejmowane przez nas działania będą przyjemne i ciekawe dla naszych wychowanków, a w przyszłości zaowocują zdobytą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi. Zapewniamy, iż uczynimy wszystko, aby dla Państwa dzieci przedszkole było drugim domem, miejscem bezpiecznego i szczęśliwego dzieciństwa. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i uwagi. Mamy nadzieję, że chwile spędzone z nami zostaną w pamięci na długie lata i będą to same dobre wspomnienia.

PERSONEL PRZEDSZKOLA